USUI REIKI

Reiki eğitimi 3 aşamada tamamlanır ve bu aşamalar birbirini tamamlayıcı niteliktedir. Reiki eğitimine katılmak için önceden ruhsal gelişim eğitimi yapmış olmak ya da özel yeteneklere sahip olmak gerekmez. Reiki hocası tarafından öğrenciye Reiki enerjisinin aktarılması ile öğrencinin taç, kalp ve el çakraları açılır. Enerji aktarışı genellikle güç verme yada el verme olarak anılır. El verme bir Reiki ustası tarafından öğrencide bulunan bu enerjiyi uyandırmak icin yapılan işlemdir. Bu evrensel yaşam enerjisi her zaman ve hepimizde vardır. Yani el verme bizde olan bir şeyi bize geri vermektedir. Öğretmeniniz size Reiki verdiği zaman, yaptığı tek şey zaten sizde olan şeyin farkına varmanızı sağlamaktır. Her zaman çevrenizde olan fakat sizin farkına varamadığınız bir şey göstermeye benzer. Aktarım işlemi yapıldıktan sonra insan hayatının sonuna kadar bu enerjiye sahip olur. Eğitim aldıktan sonra öğrencinin yapacağı tek şey, tedavi uygulanacak kişinin üzerine Reiki esaslarının öğrettiği şekilde ellerini koymak ve şifa dilemektir. Reiki eğitimi tamamlandığı zaman kişi üzerinde tam bir şifa ve ruhsal gelişim sistemi oluşur ancak Reiki almak yada vermek insana ruhsal güçler vermez. Reiki verenin görevi yanlızca Reiki’ ye kanallık etmektir. Herkes her düzeyin eğitimine uygundur. Eğitime devam etmek veya istediği noktada bırakmak kişinin kendi tercihidir. Ancak usta seviyesinde eğitim almak için öğrencinin değil, öğretmenin ona teklif etmesi gerekir. Çünkü öğrencinin usta yani Reiki Master olabilmesi için karar öğretmene aittir, öğrencisinin bu seviyeye uygun hale geldiğini öğretmen hissettiği zaman bu seviyeyi ona verir. El verme stilleri ustadan ustaya değişmektedir.

Birinci Aşama Reiki : Eğitimi Japonya’ da " Sho Den " diye adlandırılan, Reiki eğitiminin temelidir ve dokunarak şifanın öğretildiği aşamadır. Reiki enerjisini kullanmak isteyenlere verilen eğitimdir. Öğrenciler kendilerine, başkalarına, hayvan ve bitkilere enerji vermeyi öğrenirler. Birinci aşama eğitimi öğrenciye Reiki enerjisinin aktarılması ile başlar. Kişinin kendisine ve bir başkasına Reiki uygulayabilmesi için gereken standart el pozisyonları, Reiki prensipleri ve Reiki tarihçesi öğretilir. Bu aşamayı tamamlayanlar hayat boyu kullanabilecekleri bir tekniğe sahip olurlar. Reiki birinci derece inisiyasyonu kişiyi evrensel yaşam gücü enerjisine açar. Ellerdeki çakralar açılarak, ellerin şifa niyetiyle bir varlığa dokunulması ile yüksek bir enerjinin o varlığa aktarılması sağlanır.

İkinci Aşama Reiki Eğitimi : Reiki’ yi tamamen anlamak icin 2. Basamak olan " Oku-Den " çok önemlidir. Reiki 2 Eğitimi kişinin şifa için aktardığı enerjiyi artırır ve öğrenciler uzaktan şifa gönderme yöntemlerini öğrenirler. Ek yöntemlerin kullanıldığı ikinci aşamada, öğrenciye Reiki sembolleri öğretilir ve Reiki yapılması sırasında sembollerin kullanımının enerji akımını arttırdığı öğretilir. Sembolleri kullanabilmesi için gerekli teknikler gösterilir. Bu sembollerin çizilmesi veya akılda canlandırılması kişinin enerji ile daha güçlü bağlantısını sağlar. Reiki sembolleri geleneksel uygulamalarda kutsal sayılır ve Reiki geleneğinin bir parcası olarak gizli tutulur. Sadece ikinci aşama öğrencilerine verilir. Ama geleneksel olmayan uygulamalarında bunların açıkca gösterilmesi olağandır, bir cok yayın organında rahatça bulunabilir. Geleneksel düşünenler bunların açıkca gösterilmesinin onların değerini düşüreceğini ve kutsallıklarını azaltacağını düşünmektedirler. Aslında sembollerin gizli bir gücü yoktur. Sadece Reiki enerjisine odaklanmak icin kullanılan araçlardır. Bu sembolleri kullanmak icin Reiki 2 seviyesine uyumlanmış olmak gereklidir.

Üçüncü Aşama Reiki Eğitimi : Son basamak olan " Shinpi-Den " ise gizem, sır öğretisidir. Reiki Master olmak ve sistemi öğretmeye başlamak için bir adımdır. Usta sembolü öğretilir. Bu sembol ikinci aşama Reiki eğitiminde öğretilen diğer 3 sembolün tamamlayıcısı niteliğindedir. Bu aşamada geleneksel Usui Usta sembolünden başka, Tibet usta sembolü ve Raku sembolü de öğretilebilir.

Reiki Seviyelerinde Neler Yapılabilir ?

Usui Reiki 1. Seviye : Kullanılması oldukca kolay olan Reiki’ nin ilk aşamasıdır. Reiki-1 e inisiye olan kişi, kendisine ve etrafında olan fiziksel bedenlere enerji verebilir. Reiki-1 aşaması fiziksel bedene şifa ve enerjiyi tanıyıp hissetme aşamasıdır. Herhangi bir sembol veya özel bir meditasyona gerek yoktur. Sadece Reiki düşünmek enerjinin akmasını sağlıyacaktır. Reiki-1 e inisiye olduktan sonraki 21 günlük arınma süreci oldukça önemli bir süreçtir. Her gün yaklaşık 1 saat kendine Reiki yapan kişi bedenine ve aurasına alışılmışın üstünde enerji alır. Enerji kanalları açılır, çakraları temizlenir. Bu süreç içinde kişi, geçmişini hatırlayabilir, değişik yoğun rüyalar görebilir, ishal, nezle, grip olabilir. Ama her ne yaşarsa yaşasın kendisini iyi hissedecektir.

Usui Reiki 2. Seviye : İkinci aşamaya uyumlanan kişi, kendisinin ve yakınındakilerin fiziksel bedenlerine Reiki verme sürecini geçmiş ve uzağa Reiki aşamasına gelmiştir. Diğer bir anlatımla fiziksel beden aşamasını geçmiş ruhsal aşamaya gelmiştir. Öğreneceği Reiki sembolleri gücüne güç katacak, uzağa şifa sembolü ile uzakları yakın edecektir. Reiki sembollerini harekete geçirmek için, sadece niyet etmek dahi yeterlidir. Semboller elle çizildiği gibi, düşünce yoluyla veya dille de aktif edilebilir. Hatta, sadece imgeleyip isimlerini söylemek dahi sembolleri harekete geçirmeye yetecektir. Reiki-2 öğrencisi bu aşamada 3 temel Reiki sembolü öğrenecektir.
Güç sembolü ( CHo-Ku-Rei)Enerjinin kontak anahtarıdır, açtığınızda evrende varolan enerji güçlerini harekete geçirip o noktaya koyar. Kendinizi, sevdiklerinizi, arabanızı, hayvanlarınızı ya da değerli eşyalarınızı koruma amacıyla da kullanabilirsiniz. Evinizde ya da odanızda negatif enerjileri temizlemek için kutsama yapabilirsiniz de. Kısacası aklınıza gelecek herşey için heryer için kullanabilirsiniz.
Duygusal şifa sembolü ( Sei-He-Ki ) Yaratıcı ile birleşmek anlamındaki bu sembol, zihinsel ve duygusal şifa için kullanılır. Öfke, korku, depresyon, halsizlik, bağımlılıklardan kurtulmak için kullanılırsa olumlu sonuçlar verir.
Uzaklık şifa sembolü ( Hon-Sha-Ze-Sho-Nen) Yüksek benliklerimiz birlikte anlamına da gelen bu sembolle uzaktaki kişilere Reiki gönderebiliriz. Mesafeleri aşma sembolü de diyebiliriz bu sembol için. Uzağa şifa sembolü kullanarak geçmişe veya geleceğe de Reiki gönderebiliriz. Uzağa Reiki göndermek için, kişinin resmini , yada ismini bir kağıda yazıp ellerimiz arasına alarak Reiki verebiliriz. Veya oyuncak bebek kullanabiliriz.

USUI REIKI 3. SEVİYE : Usui Reiki’nin son ve Öğretmenlik aşamasıdır. Bu aşamada öğrenci master sembollerini öğrenerek Reiki öğrenciliğini ileri boyuta taşıyıp öğrendikleri öğretme, Reiki' ye hizmet etme aşamasına gelmiştir.


Usui Reiki 1.Seviye Uzaktan İnisiyasyon ve Eğitimi için Önerilen Bağış : 100 TL.

Usui Reiki 2.Seviye Uzaktan İnisiyasyon ve Eğitimi için Önerilen Bağış : 150 TL.

Usui Reiki Master/Teacher Seviyesi Uzaktan İnisiyasyon ve Eğitimi için Önerilen Bağış : 350 TL.Detaylı bilgi ve eğitim talepleriniz için " ametist.terapi@gmail.com " a mail yollayabilirsiniz.
                                                      YASAL UYARI                                                      

© 2012 Her Hakkı Saklıdır.

Ametist Terapi ' de uygulanan bütün terapiler tamamlayıcı tıp özelliğindedir.
Herhangi bir hastalığınız olduğunda mutlaka doktora gitmelisiniz.
Ametist Terapi Web Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve ilgili mevzuat uyarınca, yalnızca Ametist Terapi ' ye ait olup, koruma altına alınmıştır. Bu web sitesindeki tasarım, yazılar ya da görseller www.ametistterapi.com ' a ait olup; kopyalanıp, paylaşılması yasaktır.
Sadece Ametist Terapi ' den izin alınıp, kaynak gösterilerek bilgi amaçlı paylaşılabilinir.